Inspirujące cytaty #1

Z dniem dzisiejszym zaczynamy serię inspirujących cytatów. Mam nadzieję, że wiele z nich pozostanie w Waszej głowie na długi, długi czas i zmusi do wielu refleksji. 🙂

Jeżeli właśnie piszesz CV lub przed Tobą bardzo ważny dzień, którego nie możesz zepsuć wiele z tych słów doda Ci otuchy. I pamiętaj – nigdy nie daj sobie wmówić, że jesteś do niczego!

• „Człowiek, który goni dwa zające nie złapie ani jednego.” – Konfucjusz

Nie skupiaj się na wielu rzeczach na raz. Skoncentruj swoje siły na tym co chcesz osiągnąć i na tym, w czym jesteś dobry. Trening czyni mistrza.

• „Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!” – Joseph Murphy

Jest to cytat z mojej ulubionej książki „Potęga podświadomości” i mówi on o niczym innym jak o tym, że wszystko zależy od naszego nastawienia. Nigdy nie skazuj siebie samego na porażkę! Powtarzaj sobie, że możesz osiągnąć wszystko co tylko chcesz.

• „Mistrzowie grają dotąd, aż grają dobrze.” – Billie Jean King

Są to słowa, które każdy z nas powinien mieć na uwadze każdego dnia. Mimo porażek i sytuacji, w których nic nam nie wychodzi nigdy nie powinniśmy zaprzestać prób. Przecież powszechnie wiadomo, że porażki to szczeble sukcesu!

• „Zbyt często ludzie pracują ciężko nad niewłaściwą rzeczą. Pracować nad właściwą rzeczą jest prawdopodobnie ważniejsze niż pracować ciężko.” – Caterina Fake

W skrócie: „Pracuj mądrze, nie ciężko”.

• „Nigdy nie jest za późno – za późno by zmienić swoje życie, za późno by być szczęśliwym.” – Jane Fonda

Klasyk! Słowa, które wiele razy słyszeliśmy, ale jak to bywa w życiu pewne sprawy jednym uchem wpuszczamy, a drugim wypuszczamy… jednak nieustannie trzeba walczyć. Ze samym sobą. Ten dzień jest doskonałym dniem do wprowadzenia zmian! Mam nadzieję, że przeczytanie tego wpisu i wszystkich cytatów obudziło w Tobie pokłady pozytywnej energii i chęci do działania!

Na sam koniec daję Wam do odsłuchu piosenkę, która przywołuje we mnie masę cudownych wspomnień. Wszyscy mamy utwory tego typu, prawda? Piszcie w komentarzach jakie Wam przywołują najlepsze wspomnienia! 🙂

Mr. Positive.

9 thoughts on “Inspirujące cytaty #1”

 1. Oby więcej takich postów.
  To mój ulubiony cytat.

  Nie skupiaj się na wielu
  rzeczach na raz. Skoncentruj
  swoje siły na tym co chcesz
  osiągnąć i na tym, w czym
  jesteś dobry. Trening czyni
  mistrza.

 2. Człowiek, który goni dwa zające nie złapie ani jednego. Zgadzam się bardzo. Skup się najpierw na jednym
  zadaniu później zrobisz drugie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *