Bzdury? Za często w nie wierzymy!

No to cześć wszystkim w piątek 13-stego! 🙂
Jesteście przesądni? Zdarzyło Wam się tego dnia coś naprawdę złego co pamiętacie do dziś czy może odwrotnie ten dzień jest dla Was zawsze szczęśliwy? Napiszcie o o tym w komentarzu.

 

Jednak dzisiejszy wpis poświęcam zjawisku, które (niestety) jest obecne w naszym społeczeństwie każdego dnia, 24 godziny na dobę. Wychodzi na to, że jesteś za stary by czytać ten wpis i sytuacja w Twoim życiu jest na tyle zła, że już nic nigdy nie ulegnie zmianie… na ile uwierzyłeś w to co przed sekundą przeczytałeś? Zgadzasz się z tym czy nie? Mam nadzieję, że nie i bardzo dobrze ponieważ ludzie dają sobie wmawiać za dużo rzeczy, które nie są prawdą, a konkretnie wierzą w bzdury, które z niewiadomych powodów przekazują im inni.

Wiele, ale to wiele razy byłem świadkiem sytuacji w których to jedna osoba wmawiała drugiej rzeczy, które nie były ani trochę prawdą jednak w nie uwierzyła. Myślę, że każdy z nas padł ofiarą fałszywych faktów co do nas samych i teraz chcę przytoczyć słowa, które są w mojej głowie na każdym kroku:

To, co mówią o Tobie inni stanie się prawdą tylko wtedy gdy sam na to pozwolisz„.

Do czego zmierzam? Nigdy nie uznawaj na prawdę jeśli ktoś powie Ci:

• „Jesteś już za stary by to zrobić! Nie uda Ci się to!” – czyli klasyk nad klasykami. Prawda jest taka, że nigdy nie jest za późno i nigdy nie jest się za starym, a na pewno nigdy nie jest za późno na zmiany niezależnie od tego ile masz lat.

• „Przez to jakich masz rodziców i jakie masz geny nigdy nic w życiu nie osiągniesz. Ja jestem z o wiele lepszej rodziny niż Ty!” – wrażliwy temat jednak w przypadku takiej sytuacji nie ma co się załamywać nawet jeżeli naszym rodzicom/rodzinie w życiu się nie układało. Twoje życie jest zależne od Twoich czynów więc to Ty jesteś kowalem swojego losu! Nie przeszłość jest ważna lecz przyszłość i pamiętajcie… nie ma życiorysów bez błędów.

I tego typu przykładów jest wiele, wiele więcej jednak za gdyby je wszystkie opisać nie starczyłoby mi czasu. W przyszłości z pewnością wrócę do tego tematu i postaram się przedstawić go bardziej obszernie wraz z zasadami dzięki którym na tego rodzaju bzdury staniecie się odporni raz na zawsze.

Na sam koniec standardowo zachęcam do odsłuchu utworu, który ma w sobie wielkie przesłanie jednak umiejętność jaką musicie posiadać to czytanie między wierszami!

https://www.youtube.com/watch?v=ig-bxh19Hko

Mr. Positive.

4 thoughts on “Bzdury? Za często w nie wierzymy!”

  1. Bardzo fajny post!
    Cytat jest bardzo prawdziwy. Jestem osobą przesądną niestety i ten piątek jest dla mnie bardzo pechowy 🙁
    Pozdrawiam!

  2. Cóż, w końcu „każdy jest kowalem swojego losu”. 🙂 Cytat bardzo trafny, jak każdy, który wyzwala z okowów stereotypów i błędnego myślenia.
    Co do piątku 13-tego, to choć nie jestem człowiekiem przesądnym to zdarzyło mi się w taki właśnie „pechowy” dzień zasłabnąć ze zbyt długiego przebywania na słońcu w upale, zadławić się ością i nakarmić ubranie całym włoskim lodem. Ale to raczej moje ówczesne gapiostwo, a nie prześladowcze fatum. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *