Co wpływa na naszą atrakcyjność?

Cześć wszystkim!

uwielbiam niedzielne popołudnia gdy popijając gorącą kawę można zająć się rzeczą, którą uwielbiam najbardziej czyli pisaniem. Dodatkowo w tle muzyka bez której moje życie nie byłoby tak kolorowe i pozytywne jak teraz pozwala na tysiące refleksji stąd dzisiejszy post o byciu atrakcyjnym!

Atrakcyjność w definicji jest trudna do opisania, bo to co podoba się mi w innej osobie nie koniecznie będzie podobać się Tobie jednak jest kilka „wspólnych mianowników” i postanowiłem ująć to w 5 punktach, które według mnie są istotne jeżeli zależy nam na byciu atrakcyjnym. Swoją drogą sądzę, że po przeczytaniu tego co chce przekazać wprowadzicie w swoim życiu zmiany lub przynajmniej… zmuszę was do przemyśleń!

          1) Inteligencja jest sexy!

Musiałem zacząć od tego punktu, a Ci którzy mnie znają wiedzą dlaczego. Od dawien dawna sądziłem (i nadal sądzę), że inteligencja jest czymś, czego powinniśmy szukać w innych ludziach w pierwszeństwie, a uwierzcie, że jeżeli zna się sposoby na to by sprawdzić czy dana osoba jest inteligentna to bardzo szybko można to zweryfikować. Obserwując to co się dzieje wokół mnie zaobserwowałem jednak pewną sprzeczność bo zbyt duży % społeczeństwa podąża za tymi którzy są piękni i bogaci, a nie inteligentni i wartościowi no ale cóż nie mam takiej siły by to zmienić. I to nie tak, że opluwam tych którzy faktycznie dla ogółu są piękni czy przystojni, bo przecież jest wiele takich osób, które oprócz urody są naprawdę „ogarnięte” jednak moim skromnym zdaniem nie jest to częste zjawisko 😀

          2) Sposób mówienia 😉

Punkt numer dwa w dużej mierze łączy się z punktem numer jeden i to w jaki sposób budujemy zdania ma znaczenie… i to duże, a już na pewno dla mnie. Czasami przypadkowo uda mi się usłyszeć jakieś dialogi i w momencie gdy słyszę „przyszłem”, „wziąść”, „w każdym bądź razie” lub jeszcze kilka innych zwrotów to coś się we mnie gotuje… takie mówienie działa na mnie jak płachta na byka i mam w zwyczaju poprawianie innych za co swoją drogą często mi się obrywa. Nie tylko ja, ale wiele osób zwraca na to uwagę i jeżeli ktoś Was poprawi to grzecznie podziękujcie zamiast reagować tak jak przedstawia scenka poniżej…

A:  Helena właściwie to możemy wziąść te śledzie, bo tak przyszłem pod tą lodówkę i mi się na nie ochota zrobiła.

Mr. Positive: Przepraszam? Proszę pana mówi się wziąć, a nie „wziąść”…

A: Ch*j Cie to obchodzi!

3) Wygląd i higiena

Number three wydaje się być oczywisty, bo przecież wszyscy powinni dbać o higienę jednak nie wszyscy o nią dbają. Bycie atrakcyjnym równa się z ładnym zapachem, zawsze umytymi włosami (tłuste włosy odpychają na sto tysięcy kilometrów), wyprasowanymi ciuchami i… czystymi paznokciami. Tyczy się to najczęściej mężczyzn. Panowie musicie wiedzieć, że jak kobieta zauważy niezadbane, brudne paznokcie to na starcie jest -50 do atrakcyjności. Celowo zacząłem od pisania o inteligencji by przejść do wyglądu, bo nie twierdzę, że nie jest ważny wręcz przeciwnie trzeba sprawiać dobrze wrażenie i dobrze wyglądać jednak w mojej hierarchii jest to dopiero point number three.

4) Praca i status społeczny

Nie ma co ukrywać, że żyjemy w czasach social media i ilością lajków mierzona jest nasza popularność (co według mnie jest kolejną bzdurą) i wpływa to na relacje z innymi. Im więcej lajków pod zdjęciem/postem tym większa szansa, że ktoś będzie chciał wyskoczyć z Tobą na piwo czy kawę. Smutne ale prawdziwe.

Praca też jest ważna i rzecz jasna… zarobki. Do godnego życia potrzeba pieniędzy, a żeby mieć ich wystarczającą ilość trzeba mieć dobrą pracę. Analogicznie osoby z dobrą pracą i wysokimi zarobkami są uznawani za bardziej atrakcyjnych niż Ci, którzy zarabiają mniej. Ma sens choć nie zawsze.

5) Pozytywne nastawienie do innych +uśmiech!

Podobno jesteśmy uważani za ponuraków przez inne kraje i bardzo rzadko się uśmiechamy, a do tego wszystkiego jeśli naszym znajomym zaczyna powodzić się w życiu to zamiast pogratulować i życzyć dalszych sukcesów podchodzimy do tego z zawiścią i z niecierpliwością czekamy, aż powinie im się noga. Niestety, ale to prawda.

Bycie atrakcyjnym to życzenie innym sukcesu, uśmiechanie się i udzielanie bezinteresownej pomocy! Jeżeli wprowadzisz tą zasadę w życie to po pewnym czasie zauważasz, że dobro wraca! Nawet jeden uśmiech potrafi poprawić komuś humor, jedno dobre słowo, jedno pozytywne spojrzenie. Miejcie to na uwadze.

 

…a na koniec standardowo coś miłego dla ucha. Keep ya head up!

– https://www.youtube.com/watch?v=j5-yKhDd64s

Mr. Positive.

2 thoughts on “Co wpływa na naszą atrakcyjność?”

  1. Bardzo się cieszę, że wrzuciłeś uśmiech do swojego zestawienia. Ogólnie zgadzam się zupełnie z Twoi artykułem, prosty, atrakcyjny, przyjemnie się czyta. 🙂

    Cudownej niedzieli!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *