Filmy, które musisz obejrzeć cz.1 #psychologia

Dzień  dobry.

Witam wszystkich w niezbyt kolorową niedzielę, bo za oknem deszczowo i wietrznie aż tak, że strach wyjść na dwór. Nie mam pojęcia jak u Was, ale u mnie bardzo często takie dni mijają na oglądaniu przede wszystkim seriali, ale czasem także filmów. Gatunek „filmy psychologiczne” jest moim ulubionym i wydaje mi się, że skoro jakimś cudem trafiłeś na ten post to Ty też, mój czytelniku lubisz filmy potocznie mówiąc „na rozkminę„.

//1      – Revolver

czyli film, który zdecydowanie zaliczam do moich ulubionych. Akcja rozgrywa się w Las Vegas, a sam film to w całości wyobraźnia głównego bohatera. W tym filmie nic nie jest realne. Jack Green to hazardzista posiadający ogromne szczęście. Po odsiedzeniu siedmioletniego wyroku w izolatce wychodzi, by zemścić się na mafiosie, który jest również właścicielem dużego kasyna i gdy ogrywa go z niemałych pieniędzy w jego życiu pojawia się dwóch lichwiarzy (Avi i Zach), którzy wciągają go w ciekawą grę psychologiczną. Dowiaduje się, że jest chory na rzadką chorobę krwi i zostało mu zaledwie kilka dni życia, a niedługo później… budzi się całkowicie zdrowy. Trafia na przypadki bliskie śmierci, ale zawsze udaje mu się tajemniczym sposobem wyjść z tego cało. Walka z Mr.Goldem (szefem szefów mafii) oraz walka z samym sobą zapewni Wam wiele przemyśleń i sam jestem ciekaw jakich. Po obejrzeniu tego filmu chciałbym przeczytać Wasze relacje w komentarzach 🙂

Ulubione cytaty z tego filmu:

  1. Grając z lepszym przeciwnikiem stajesz się lepszy„.
  2.  „Zasada numer 1 – zawsze chroń swojej inwestycji„.
  3. „W każdej grze i kanciarstwie zawsze jest przeciwnik i zawsze jest ofiara.Podstęp polega na wyłapaniu, kiedy jesteś tym drugim, żebyś mógł stać się tym pierwszym.”

 

Trailer (niestety po angielsku):

 

 

//2 – Exam (Test) –

i kolejny film, który mogę oglądać w nieskończoność. Zamknięta sala egzaminacyjna, czterech mężczyzn i cztery kobiety reprezentujące różne kultury i grupy etniczne, a każda z posiada unikatowe zestawy umiejętności. Wszyscy walczą o stanowisko w firmie, która zajmuje się nowoczesnymi technologiami. Jedynym warunkiem jest zdanie testu w jak najszybszym czasie. Każda z tych osób jest zupełnie inna. Psycholog, Hazardzista, „Przywódca”, który uważa się za osobę bardzo charyzmatyczną oraz kilka innych osób wykorzystuje swoje umiejętności by dojść do celu. Ciężko jest dobrze opisać ten film więc by go w pełni zrozumieć trzeba go po prostu oglądnąć. Najlepiej zaraz po oglądnięciu filmu numer 1 🙂

Ulubione cytaty z tego filmu:

  1. „Nie chodzi o odpowiedź, a o pytanie”.
  2. „Sensem posiadania władzy jest jej maksymalne wykorzystanie”.

Trailer:

//3 – The Experiment –

amerykański film oparty na faktach, opowiadający o eksperymencie psychologicznym, który przypomina stanfordzki eksperyment więzienny. 26 mężczyzn zgłasza się do wzięcia udziału w pewnym eksperymencie. Zostają oni podzieleni na więźniów oraz strażników więziennych, a wszystkim po ukończeniu obiecano wypłacić po 14 tyś dolarów. W odizolowanym budynku panują zasady, których wszyscy muszą się trzymać. Przykładowo po każdym posiłku więzień musi umyć swój talerz, a dodatkowo nie może dotykać strażników natomiast strażnicy mogą nakładać na więźniów kary. Film pokazuje do czego człowiek jest w stanie się posunąć gdy posiada władzę oraz do czego prowadzi jej nadużywanie.

Trailer:

 

Mam nadzieję, że oglądniecie wszystkie te filmy i napiszecie mi, który spodobał się najbardziej oraz z którego z nich wyciągnęliście najlepsze wnioski.

Mr. Positive.

1 thought on “Filmy, które musisz obejrzeć cz.1 #psychologia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *